Втори семинар по традиционна стрелба с лък

Дата: 24.11.2015 - 29.11.2015
Организатор: Сдружение "Авитохол"; Школа по исторически бойни изкуства на кон - "Мадарски конник"; Живата стрела - България / Living Arrow Horseback Archery- Bulgaria /; Партньор: Военноморски клуб - Варна;
Място на събитието: България, Варна,

.

Школа по традиционна стрелба с лък Живата стрела - България (Living Arrow Horseback Archery - Bulgaria), заедно със Сдружение за възстановяване и съхранение на българските традиции - Авитохол организира и проведе във Варна втори семинар по традиционна стрелба с рефлексен лък със създателя и лидер на школата - Михай Козмей, подпомаган от Димитър Труканов.

.

Освен във Варна от 24.11 до 29.11.2015 г., школата провежда семинари и в Сливен от 30.11 до 02.12.2015 г. и в София от 03.12 до 06.12.2015 г.

.

.

.

Събитието се организира от Сдружение за възстановяване и съхранение на българските традиции - Авитохол с подкрепата на Военноморски клуб в град Варна. Преподаватели са Михай Козмей - световен шампион по конна стрелба с лък и Димитър Труканов основател на Школа по конна езда - Мадарски конник - гр. София.

.

Участие във втория семинар взеха 15 души, повече от половината участваха и в първия семинар, а останалите са нови участници. Събитието премина с изключителен ентусиазъм на участниците, усвоявайки и надграждайки преподаденото от лекторите умение по традиционна стрелба с лък, практикувана от нашите предци в периода на ранното средновековие, част от военното ни изкуство.

Виж още по темата

Проекти

Създаване на нова музейна експозиция „Късносредновековно българско облекло и въоръжение“ в музей – крепост „Баба Вида"

Експозиция от три фигури на войник от простолюдието, редовен войник и тежко въоръжен аристократ от късното средновековие, както и въоръжение и снаряжение от епохата за експониране в две витрини.

Училищен културно - информационен център на община Костенец, по проект на Средно учулище „Св. Климент Охридски“ - град Костенец

Изработване на военни униформи от времето на Първото българско царство, костюм на български владетел от епохата и ромейски бойни униформи.

Реконструкция на български обичай и музика от XVI век

Изработване на облекла на български жени и свещенник от 16 век, разчитане на нотен текст, музициране на мелодия и хореография на танц.

Предстоящи събития

Римски предхристиянски пролетен празник ФЛОРАЛИЯ 2025

Възстановка на римски предхристиянски пролетен празник

Фестивал на средновековните традиции, бит и култура "Калето - Мездра 2025"

Единадесето поредно издание на ежегодния Фестивал на средновековните традиции, бит и култура в Мездра

Дни на предците - Плиска 2025

Събор - фестивал на средновековния бит и култура

Сподели във Facebook